Program pilotażowy e-stetoskop II

NZOZ OMP Sp. z o.o., jako jedna z 47 placówek medycznych w Polsce, bierze udział w programie pilotażowym w zakresie wykorzystania elektronicznych stetoskopów w podstawowej opiece zdrowotnej, u Pacjentów powyżej 18. roku, zakażonych SARS-CoV-2 lub po przebytej chorobie COVID-19 oraz ze współistniejącymi chorobami.

Jak działa elektroniczny stetoskop?

Pacjenci otrzymują do domu niewielkich rozmiarów urządzenie – e-stetoskop wraz z instrukcją obsługi. Do obsługi e-stetoskopu niezbędny jest smartfon i aplikacja Domowa Opieka Medyczna (DOM). Pacjent wykonuje badanie samodzielnie lub przy pomocy członka rodziny. E-stetoskop przekształca dźwięk akustyczny na sygnały elektroniczne, które są następnie przetwarzane, digitalizowane i przesyłane do komputera lekarza. W przypadku wątpliwości, co do jakości realizowanego świadczenia, lekarz może zadecydować o zmianie formy dalszej diagnostyki i leczenia Pacjenta.

Program umożliwia przeprowadzanie badań w stałych odstępach czasu, co pozwala na stały monitoring stanu Pacjenta pozostającego w izolacji lub w domu.

Samo badanie jest bardzo proste. Na wyświetlaczu telefonu oraz na urządzeniu wyświetlane są czytelne instrukcje, gdzie na ciele należy przyłożyć stetoskop i na jak długo. Całe badanie trwa nie dłużej niż 3 minuty.

W programie biorą udział następujący lekarze POZ:

  • lek. Agata Pęcherczyk,
  • lek. Marek Kubów,
  • lek. Adam Zwoliński.

Zapraszamy naszych Pacjentów, chorujących aktualnie lub po przebyciu choroby COVID-19 do udziału w tym innowacyjnym, bezpłatnym projekcie.
Program realizowany jest w terminie od 1 marca 2022 r. do 8 września 2022 r.

Zobacz jakie to proste:

Link do filmu na platformie YouTube: https://youtu.be/TVJP-KAk18k

Powrót do strony "Programy Zdrowotne i Profilaktyka"