Recepta dla Pacjenta

Jeśli są Państwo naszymi Pacjentami i korzystali Państwo ze świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w naszej placówce, a także muszą Państwo kontynuować przyjmowanie leków stałych na receptę – mogą Państwo zamówić potrzebne leki on-line, bez wychodzenia z domu.

ZAMÓW RECEPTĘ ONLINE – wejdź na www.recepta.omplubin.pl.

Mogą Państwo również skorzystać z bardziej tradycyjnej formy i złożyć zapotrzebowanie na leki bezpośrednio w Przychodni, umieszczając druk zapotrzebowania w skrzynce na recepty, znajdującej się w holu Przychodni (wejście B), od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00.

Przypominamy:

Zapotrzebowanie na leki należy złożyć w Przychodni z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem.

Sposób realizacji e-recepty:

Otrzymają Państwo czterocyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL należy podać w aptece, aby zrealizować receptę. W przypadku otrzymania recepty na określony czas, np. na leki, które stale Państwo zażywają, kolejne leki z tej recepty będą mogły być zakupione tylko w aptece, w której dokonali Państwo zakupu pierwszego opakowania leku. Do wykupienia kolejnych opakowań leku będzie potrzebny ten sam czterocyfrowy kod.

Sposób realizacji e-skierowania:

Podczas rejestracji w wybranej przez Państwa poradni należy podać kod, który otrzymali Państwo od lekarza wystawiającego skierowanie, oraz PESEL. W przypadku jednostek medycznych, które nie korzystają jeszcze z systemu e-skierowań, należy podać dane zgodnie z prośbą osoby rejestrującej.

Sposób realizacji e-zlecenia na wyroby medyczne:

Celem otrzymania zlecenia na wyroby medyczne należy skontaktować się z rejestracją Przychodni. Następnie lekarz zweryfikuje zapotrzebowanie podczas rozmowy telefonicznej z Państwem i wystawi wniosek na zaopatrzenie na wyroby medyczne, który jest zatwierdzany elektronicznie przez NFZ. Po otrzymaniu potwierdzenia z NFZ, rejestracja poinformuje Państwa o możliwości odebrania dokumentu. 

Powrót do strony "Dla Pacjenta"