Nieinwazyjna, bezpieczna diagnostyka i terapia bólów kręgosłupa

Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się zdrowotnym problemem, z którym zmaga się większość z nas. Terapia bólów kręgosłupa metodą McKenziego jest obecnie najpopularniejszą i bardzo skuteczną formą pomocy pacjentowi, dając szybkie efekty przy aktywnym zaangażowaniu rehabilitowanej osoby.

Istotą tej metody jest diagnostyka oraz szczegółowa edukacja pacjenta przez fizjoterapeutę tak, aby pacjent poznał mechanizm powstawania bólu i w efekcie końcowym umiał sam sobie poradzić oraz zapobiec objawom zaostrzenia dolegliwości bólowych.

Już po pierwszej wizycie można odczuć poprawę.

Profesjonalne leczenie metodą McKenziego:

  1. Bóle pleców – promieniowanie bólu do jednej lub obu nóg, tzw. rwa.
  2. Bóle szyi i szyjnopochodne bóle głowy, zawroty głowy, szumy w uszach – promieniowanie do jednej lub obu rąk, tzw. rwa ramienna.
  3. Bóle pleców również opasujące klatkę piersiową.
  4. Prowadzenie pacjenta przed i po operacji kręgosłupa.
  5. Urazy komunikacyjne, tzw. ,,smagnięcie biczem''.
  6. Profilaktyka bólów kręgosłupa.

Leczenie polega na dokładnym wywiadzie, badaniu przedmiotowym, ustaleniu diagnozy i postępowaniu leczniczym. To także nauka zachowania się w życiu tak, aby unikać nasilania bólu, np. w czasie wstawania, siadania bądź kaszlu. Wyedukowany pacjent panuje sam nad swoimi dolegliwościami.

Terapię prowadzi mgr Wojciech Paluch, specjalista posiadający umiejętności praktyczne, od ponad 20 lat specjalizujący się w terapii metodą McKenziego.

Plakat reklamowy terapii metądą MCKENZIEGO

Galeria

Kontakt

Nazwa placówki i adres

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Ośrodek Medycyny Pracy Sp. z o.o.

Dział Rehabilitacji

ul. Słoneczna 1

59-300 Lubin

Powrót do strony "Rehabilitacja"